• Студентам

ТОП-5 способів знайти практику

«Половина того, що відокремлює успішних

підприємців від невдах - це наполегливість»

Стівен Пол Джобс

Більшість студентів ставляться до практики формально і не сприймають всерйоз, що насправді це і є старт кар'єри, тому що майже перший пункт, на який зверне увагу роботодавць – буде власний досвід.

 

 

  1. ТИХЕ ІНТЕРНЕТ-ПОЛЮВАННЯ НА СТАЖУВАННЯ. Найпростіший шлях – сайти з підбору персоналу (rabota.ua, work.ua, hh.ua та ін.). Пошук по ресурсах досить зручний: за ключовими словами і спеціальністю.

 

  1. ДО РОБОТОДАВЦЯ НАПРОЛОМ: ЛИСТ АБО СОЦМЕРЕЖІ. Вибираєте місце, де б ви хотіли працювати та стукаєте в усі двері без прив'язки, незалежно від того, розміщена вакансія на офіційному сайті чи ні. Це може бути лист на електронну пошту (і дзвінок) у відділ для підбору персоналу, а може бути звернення до самої вищої інстанції – власника або директора. Головне – це поводити себе гідно.

 

  1. ДОШКИ ОГОЛОШЕНЬ У НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ. Потрібно зателефонувати запропонованному роботодавцю або відправити контактну інформацію про себе. Добре мати резюме із зазначенням всіх своїх навичок і достоїнств. В супровідному листі написати, навіщо вам стажування в конкретній компанії. Також не пропустіть шанс, якщо ваш ВУЗ співпрацює з якими-небудь заводами або фірмами.

 

  1. ВІДВІДУЙТЕ ЯРМАРКИ ВАКАНСІЙ ТА ВИСТАВКИ ПРОГРАМ ПРАКТИК І СТАЖУВАННЯ. На такі заходи, як правило, стікаються представники різних компаній-роботодавців, які шукають собі фахівців. Багато хто з них готові взяти стажерів-практикантів, а деякі навіть спеціально їх шукають.

 

  1. ШУКАТИ ПРАКТИКУ ДОПОМОЖУТЬ НА КУРСАХ. Багатьом людям складно самостійно знайти місце для практики: не знають куди дзвонити/писати, що говорити і кому. Для таких претендентів існують професійні тренінги, семінари та майстер-класи, під час яких допомагають розвинути необхідні навички і навіть працюють з здобувачами індивідуально.

 

Доповнення. ПРО ВАЖЛИВІ ДОКУМЕНТИ: у навчальних закладах радять не відкладати "у довгий ящик" заповнення потрібних ВУЗу документів, а також по завершенні практики не забути взяти у роботодавця рекомендаційний лист або характеристику.

 

 

(Поради Юлії Полєхіної. Джерело: www.blog.trud.com)